KAPADOKYA Plastik AŞ.

Bizimle İrtibata Geçin.
 
HAKKIMIZDA

Yüz yıllık ticari ve sanayi deneyimine sahip aile tarafından kurulmuş bir şirket olan ASAŞ, Türkiye' de alüminyum ve de PVC profilleri üreten bir firmadır.

1992 yılında Gebze tesislerinde üretime başlayan ASAŞ , üretim kapasitesini artırmak ve teknolojik alt yapısını dünya standartlarına uygun hale getirebilmek için üretim tesislerini 1997 yılında Adapazarı'na taşımıştır. 310.000 m2 açık alan üzerine kurulu 110.000 m2 kapalı alan. Adapazarı-Akyazı'daki iki fabrikasında Alüminyum ve PVC üretimi yapmaktadır. Şirketimiz ASAŞ, kullandığı yüksek teknoloji sayesinde Türkiye'nin lider firmalarından birisidir.

Kuruluşundan kısa bir süre sonra "Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu"arasına girme başarısını gösteren ASAŞ, son dört senedir yapılan istatistiksel değerlendirmelerde "Sektörün en çok ihracat yapan firması" ünvanına layık görülmüştür. Artan iş hacmi ve gelen talepler neticesinde ülke genelinde İstanbul , Ankara, İzmir, Adana , Bursa, Trabzon ve Samsun'da bölge müdürlükleri ve depolar olusturan ASAŞ, 2004 yılı son çeyreğinden itibaren kendi mülkiyeti olan ve 10.000 m2 kapalı alana sahip Kavacık'taki "ASAŞ Plaza"da degerli müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

ASAŞPEN üretim tesislerinde profil üretimi ile ilgili tüm aşamalar özel bilgisayar programlarının kontrolünde gerçekleşmektedir. Üretimde kullanılan PVC ve diğer hammaddeler son derece hassas yöntemlerle tartılmakta ve karışımları özel mikserlerde yapıldıktan sonra günlük silolara gönderilmektedir. Belirlenmiş zaman kadar silolarda bekletilen karışım daha sonra üretim hatlarına otomatik olarak taşınmaktadır.

ASAŞPEN tarafından üretilen profillerin tümü RAL, DIN, ASTM, BS, GHOST, CSTB, KIWA, TSE gibi degişik Standardlara uygun olarak üretilmekte ve kalite istikrarı ilgili mühendislerimiz tarafından sağlanmaktadır. RAL ve ISO Kalite Güvence Sistemine sahip olan ASAŞ, kendi konusunda dünyadaki gelismeleri çok yakından takip ederek, sektörün ihtiyacı olan ürünlerin tasarlanması, üretilmesi ve sistem bütünlügü içerisinde piyasaya sunulması konularında önde gelen firmalardan bir tanesidir. Bu durum firmamızın ürettigi profillerin ve sistemlerin hem yurt içinde hem de yurt dısında haklı bir ün kazanmalarına neden olmustur.

Yurt dışında oluşturduğu yaygın bayi ağı sayesinde dünyanın her coğrafyasındaki tüketiciye ulasmayı başaran şirketimiz ASAŞ, bu sayede ülkemize ciddi bir katma deger saglamaktadır.

ASAŞPEN; Almanya, Belçika, İspanya, Romanya, Polonya, Bulgaristan, İran, Kazakistan, Bosna, Yeni Zelanda, Hırvatistan, Abudabi, Kenya, Gana gibi degisik 55 ülkeye ihracat yapmakta ve bu sayede dört kıtanın farklı binalarında PVC sistemleri güvenle kullanılmaktadır.

Dubai'den Sibirya'ya kadar çok değişik iklim şartlarında kullanılan PVC sistemlerimiz -70 °C ile +60 °C arasındaki koşullarda sürdürülebilir kalitesini ispat etmiştir. Profillerimizin UV direncinin son derece yüksek olması sistemlerimizin tüm dünyada tercih edilmesine neden olmustur.

Müşterilerinin beklentisine kalite ve istikrarla karşılık vermek biz ASAŞ çalışanlarının öncelikli görevidir. Biz ASAŞ çalışanlarının en önemli misyonu üstün iş ahlakına, bilimsel ahlaka ve dürüst çalışma ilkelerine her koşulda bağlı kalmaktır.

Amacımız müşterilerimiz için değer yaratmak ve sürekli gelişmektir.

ASAŞ A.Ş.'nin en önemli sermayesi insan kaynağıdır.